Ako dlho vlasové príčesky vydržia?

Share

Existuje niekoľko dôležitých faktorov, ktoré musíte najskôr zvážiť, ak uvažujete o predĺžení svojich vlasov. Jednou z najdôležitejších vecí, ktorú ľudia chcú vedieť predtým, ako sa rozhodnú investovať do týchto produktov, je to, ako dlho vydržia.

Pomer medzi cenou a životnosťou je kritickým aspektom, ktorý nemôžete len tak prehliadnuť. Teoreticky povedané, predĺženie vlasov je dočasné. Avšak čas, ktorý si môžete vychutnať ich nosenie, sa veľmi líši.

Ako viete, príčesky sa dodávajú v rôznych kategóriách a každá z nich sa veľmi líši, najmä pokiaľ ide o konkrétny účel a funkciu, ktorej slúžia.

Páska na predĺženie vlasov

Páska v predlžovanie vlasov sa považuje za najobľúbenejší typ polopermanentných predlžovaní vlasov. Tieto vlákna majú šírku asi 1,5 palca a vrstvu špeciálneho lepidla, ktoré si pripevníte na vlastné vlasy. Pri nanášaní týchto rozšírení si musíte vziať iba jeden tenký pramienok svojich prirodzených vlasov a pomocou dvoch prameňov pásky vytvoriť chlebové sendviče alebo ohraničenia. Prvý spadne pod, zatiaľ čo druhý pôjde nad vaše prirodzené vlasy.

Predlžovanie vlasov
Predlžovanie vlasov je rýchle a jednoduché

Tieto pásky v príčeskoch môžu vydržať približne 4 až 8 týždňov a bude to závisieť od rýchlosti rastu vlastných vlasov. Po narastení vlasov musíte odstrániť pásky, vymeniť lepidlo a potom znova nalepiť rozšírenia vo vlasoch. Túto pásku môžete znova použiť pri predĺžení dvakrát až trikrát alebo tak dlho, kým sú vlasy v dobrom stave. 

Clip In predlžovanie vlasov

Najobľúbenejšou variantnou dočasných predĺžení vlasov sú príčesky typu clip in. Sú k dispozícii a používajú sa v súpravách s niekoľkými zväzkami. Tieto rozšírenia majú buď silikónový alebo textilný podstavec a ľahké a pevné spony. Ľahko sa nanášajú a odstraňujú bez toho, aby poškodili vaše prirodzené vlasy. Môžu tiež trvať veľmi dlho.

Clip In predlžovanie vlasov
Clip In predlžovanie vlasov je skvelá voľba

Tieto rozšírenia s klipom sa považujú za najbezpečnejší typ rozšírení, ktoré sú momentálne na trhu k dispozícii. Pokiaľ ich správne zacvaknete a odstránite a budete sa o ne dobre starať, môžete očakávať, že vaše prirodzené vlasy neutrpia žiadne škody.

Tiež, keď sa o ne dobre staráte, môžete na stredné nosenie použiť clip in predlžovanie vlasov na 3 až 6 mesiacov. Sú chvíle, kedy to môže trvať aj rok alebo dokonca viac, ak ich používate menej často. 

Permanentné predlžovanie vlasov

Mikrolinky sú najobľúbenejším typom trvalých predlžovaní vlasov. Môžu byť aplikované prostredníctvom pripevnenia malých zväzkov vlasov k malým častiam vašich vlastných vlasov pomocou mikro-väzieb. Tento druh rozšírenia je vážnym záväzkom, pretože môže trvať 3 až 4 mesiace.

Video: Permanentné predlžovanie vlasov

Ostatné typy trvalých predĺžení sa tiež líšia, pokiaľ ide o ich životnosť. Napríklad špičky L môžu trvať dlhšie ako 10 mesiacov. Medzitým môžu tipy K trvať asi 6 mesiacov. Spojovacie a fúzné rozšírenia môžu robiť svoju prácu až 4 mesiace, zatiaľ čo všité môžete nosiť najviac 6 až 12 mesiacov.

Všetky typy trvalých príčeskov používajú na svoju inštaláciu nejakú formu chemikálií, guľôčok, lepidla alebo pásky. Pri aplikácii týchto rozšírení sa tiež bežne používa teplo. Tieto rozšírenia tiež prichádzajú s nejakým druhom proteínovej väzby na vrchu. Táto väzba zostáva pevná, kým sa neroztaví okolo vlasov pomocou nástroja na predĺženie vlasov.

Podľa očakávania môže tento proces spôsobiť poškodenie vašich prirodzených vlasov, ak si tieto trvalé rozšírenia nainštalujete a odstránite. Tiež nepredpokladajte, že so zašitými rozšíreniami vám bude lepšie, pretože to tak nemusí byť. Tie kukurice, ktoré sa používajú ako základňa počas procesu všitia, môžu spôsobiť vážne namáhanie vlasov a vlasových folikulov. Okrem toho budete mať pocit, že váha ťahá za vlasy a skôr či neskôr sa vlasy zosypú a zlomia.

Poškodenie vlasových folikulov, vypadávanie vlasov, lámanie vlasov a niekedy dokonca alopécia patria medzi najčastejšie problémy spojené s trvalým predĺžením vlasov. Aby ste sa uistili, že týmito problémami netrpíte, mohlo by byť lepšie, ak si natiahnete vlasy alebo ich zacvaknete. Sú neškodnejšie a nespôsobia vážne škody, pokiaľ ich budete správne a opatrne inštalovať a demontovať.

Ako sa starať o predlžovače vlasov

Dĺžka času, ktorú vaše predlžovanie vlasov vydrží, závisí od toho, ako sa o ne staráte pred a po nosení a ako ich umývate, zvlhčujete, rozmotávate a skladujete.

Aby ste zaistili, že vaše obľúbené rozšírenia môžu trvať tak dlho, ako potrebujete a chcete, aby ste ich mali, existuje niekoľko základných tipov, podľa ktorých ich môžete udržiavať lesklé a hladké po dlhšiu dobu:

  • Dohliadnite na to, aby ste si umývali rozšírenia šampónom bez obsahu síranov. 
  • Zvlhčite svoje príčesky pomocou výživných olejov a kondicionérov. 
  • Príčesky skúste vysušiť na vzduchu, pretože jeho fénovanie by mohlo viesť k suchu alebo rozbitiu. 
  • Hrany, keď sa rozdelia, odrežte, aby ste zaistili, že rozšírenia zostanú zdravé. 
  • Ak na úpravu svojich rozšírení použijete horúce nástroje, nezabudnite ich najskôr nastriekať tepelným ochranným prostriedkom, aby boli bezpečné.

Ak chcete tie najlepšie rozšírenia, ktoré vydržia dlho, tak Remy Clipy sú skvelou voľbou, ktorú musíte zvážiť. Aplikácia týchto rozšírení je veľmi ľahká aj pre začiatočníkov a stáva sa tiež najbezpečnejším spôsobom, ako dodať vašim prirodzeným vlasom objem a dĺžku. Tieto rozšírenia majú tiež rôzne hmotnosti, dĺžky a farby, takže si môžete byť istí, že pre každého existuje niečo podľa toho, čo chcete a potrebujete.

Predĺženie vlasov môže byť ľahký a zábavný spôsob, ako dodať vašim vlasom objem a dĺžku. A keď sa s nimi budete správať lepšie, môžete tiež očakávať, že vydržia dlhšie.

Podobné príspevky: