Bežné typy auto rohoží

Share

Podlaha vášho auta sa musí vysporiadať s množstvom výziev každý deň. Od rozliatej kávy, vyhodeného občerstvenia a až po bahno, všetko toto môže zanechať za sebou tvrdé škvrny na čalúnenej podlahy vášho auta. A tam sú tiež ripy, záhyby a trvalé opotrebovanie ktoré podlaha musí vydržať na dennej báze. To je dôvod, prečo by ste mali kúpiť kvalitné podlahové rohože pre vaše auto. Podlahové rohože do auta môžu udržiavať interiér vášho vozidla bez diéty a vlhkosti a zároveň zabezpečiť, že nečistoty zostanú nedotknuté na jednom mieste bez toho, aby sa rozptýlili všade.  

Na podlahové rohože sa používajú rôzne odolné materiály, ktoré vyhovujú rôznym podmienkam. Medzi najobľúbenejšie typy patria:

Gumová podlahová rohož

Gumová podlahová rohož je vyrobená z vodotesnej a hrubej zmesi, ktorá je odolnejšia v porovnaní s inými typmi podlahových rohoží. To z nej robí najlepšiu podlahovú rohož pre každú poveternostnú situáciu. Gumová podlahová rohož sa veľmi ľahko čistí, pretože na svojom povrchu zachytáva vodu, cestné soli a nečistoty.

Podlahové rohože do auta

Gumové podlahové rohože sú však v porovnaní s inými typmi najpriestrannejšie, nehovoriac o tom, že sa ani nepoznajú so štýlovým dizajnom. Väčšinu času, tieto sú k dispozícii len s pravidelnými vzormi v jednoduchých farbách.

Kobercové podlahové rohože

Vlhkosť a nečistoty sú vždy najväčším problémom, pokiaľ ide o zachovanie čistoty interiéru vozidla. Dobrá vec, že podlahové rohože sú veľmi účinné, pokiaľ ide o zachytávanie zvyškov všetkých ich syntetických vlákien.

Vlákna sú zodpovedné za držanie zvyškov na správnom mieste, aby sa rohože ľahšie čistili. Existuje niekoľko kobercových krytov, ktoré majú vodo absorbujúce vlákna, ktoré ich robia nepostrádateľnými počas bahnitých a mokrých podmienok. 

Priehľadná plastová podlahová rohož

Tieto rohože sa ľahko inštalujú a sú cenovo priaznivé. Tie môžu tiež odolávať teplu a vode, aby  vaše nohy mali pohodlie . Tie sú najvhodnejšie pre zasnežené a daždivé poveternostné podmienky, pretože môžu zadržať vodu a blato. Bohužiaľ, tieto rohože nie sú tie najlepšie ktoré môžete nájsť na trhu.

3D podlahové rohože

Jedná sa o vysokokvalitné autokoberce, ktoré do interiéru vozidla pridávajú špičkový vzhľad. Tie sú často k dispozícii v rôznych odtieňoch, ako je čierna, béžová a opálená. 3D podlahová rohož je univerzálne prispôsobená pre nohy vo vozidle a je navrhnutá na prenášanie úlomkov v drážkach, aby sa vaše bosé nohy mohli cítiť pohodlnejšie. Kvôli ich sklonu k rýchlemu znečisteniu vyžadujú 3D podlahové rohože pravidelné čistenie. 

V prípade, že sa ocitnete v interiéri a myslíte si, že môžete držať krok s pravidelnou údržbou, je 3D podlahová rohož presne to, čo potrebujete.

Nomad alebo kučeravé  podlahové rohože

Jedná sa o podlahové koberce vyrabané na mieru a dostupné su v rôznych farbách. Najlepšie z nich je to, že tieto rohože môžu ľahko nasiaknuť a zachytiť vodu, čo spôsobuje minimálne rozliatie kvôli ich kučeravým povrchom. Výsledkom je, že nevyžadujú trvalé čistenie ako iné druhy podlahových rohoží.

Prečítajte si článok o gumených vaničiek batožinového priestoru.

GPS navigácie počas ciest autom nahrádzajú klasické papierové mapy. Umožnia vám naplánovať trasy, vypočítať približnú dobu jazdy, presnú vzdialenosť . Čítaj viac …

Podobné príspevky: