Čo by ste mali vedieť pri výbere Softshell bundy

Share

Častokrát sú softshellové bundy chválené ako bundy ktoré majú všetko. Sú vodoodpudivé, mimoriadne ľahké, vysoko priedušné, odolné voči vetru a prispôsobené pohybom, vďaka čomu sú ideálne pre každú situáciu. Môžu však softshellové bundy urobiť všetko? Čo by ste mali zvážiť pri kúpe?

Softshell – Čo by ste  mali o nich vedieť? 

Softshell na trhu sú ako značka bundy  obrovské a sú univerzálne. Zatiaľ čo väčšina bundy sú ako hardshell, niektoré sú ako klasický sveter. Softshell tvoria strednú vrstvu medzi hardshell bundou a  svetrom z bavlny. V porovnaní so svetrom z bavlny sú softshell bundy viac vodoodpudivé a odpudzujú vetru, ale nie sú vodotesné do tej miery, ako čo sú hardshell bundy. Okrem toho sú pružnejšie a priedušné. 

Väčšina softshell bundy je odolná voči vetru. Je to dosiahnuté prostredníctvom výrobných techník. Tam sú tiež bundy s membránami a ďalšie majú hustú tkaninu, ktoré sú vetruvzdorné. Bundy môžu byť vetruvzdorné ako výsledok väzby alebo membrány. Prínos membrány však v podstate spočíva v tom, že do veľkej miery dokáže odpudzovať dážď, čo je niečo, čo špeciálne väzby nemôžu robiť. Nevýhodou membrány je, že neumožňuje vodnej pary aby prechádzala, takže stratíte tú priedušnosť. 

Ak si myslíte, že vás vaše softshellové bundy môžu ochrániť pred slabými dažďami a vetrom a zároveň zostať priedušné, membrány sú vašou možnosťou. Ak hľadáte bundy, ktoré sú priedušné a teplé a chránia vás pred vetrom, bundy bez membrán môžu byť vašou opciou. 

Ako Softshell bundy môžu byť tak pohodlné? 

Softshell bundy majú rôzne vrstvy ako aj hardshell. Ich vonkajšia tkanina je v podstate vodoodpudivý a oteruvzdorný materiál, ktorý odvádza vlhkosť veľmi dobre, ale neabsorbuje. V tomto prípade sa používa polyamid, polypropylén alebo polyester. Druhá vrstva je často membrána, ktorá umožňuje, aby vodná para prechádzala a odpudzovala vietor. Vo vnútri bundy nájdete vlnu alebo kožušinu  pre slobodu pohybu, pohodlie a ochranu. 

Oblasti použitia 

Vďaka rôznym kombináciám tkanín sú softshell bundy rovnako mnoho početné ako ich aplikácie. Ak chcete nájsť najlepšiu bundu pre vaše potreby, musíte mať detailný prehľad o funkciách. Bundy Softshell sú vybavené kapucňou kompatibilnou s helmou, zipsom v podpazuší, sťahovacími šnúrkami a niektorými skvelými funkciami. Všetky tieto môžu byť užitočné alebo nadbytočné v závislosti na tom, čo potrebujete od vašej bundy. 

Ak si chcete kúpiť softshellovú bundu na jogging, cyklistiku, bežecký chodník a niektoré vysoko aeróbne aktivity, musíte si brať priedušné bundy. Ak nemáte tendenciu behať alebo cyklovať v daždi, môžete zvážiť bez membrány. Ventilačné možnosti a fit sú najdôležitejšie faktory, ktoré by ste mali mať na pamäti pri nákupe.  

V súčasnosti je na trhu množstvo softshellových bund, čo sťažuje sledovanie. Avšak, keď si dáte čas na premýšľanie o tom, čo hľadáte, šance sú, že budete môcť nájsť perfektnú bundu pre vás. 

Podobné príspevky: