Dodatočný priestor, ktorý ste vždy chceli pre svoje auto

Share

V aute, rovnako ako doma, je priestor nevyhnutný, najmä pokiaľ plánujete dlhé cesty. Ak musíme so sebou prepravovať diskrétny náklad, je to ešte dôležitejšie. Pamätáme si všetky staré filmy, v ktorých boli maličké autá naplnené až po okraj, aby mohli rodiny odviezť na dovolenku. Nakoniec to boli ľudia, ktorí sa museli zmestiť do batožiny, a nie naopak. Našťastie nás všetkých pred týmto mrazivým obrazom zachraňujú strešné nosiče.

Tento jednoduchý systém nám v skutočnosti zaručuje možnosť pridať do auta ďalší priestor bez toho, aby to ovplyvnilo pohodlie cestujúcich v priestore pre cestujúcich a bez toho, aby sme sa museli hrať na tetris v kufri. Už nebudeme musieť skladať sedadlá pre cestujúcich, aby sme zväčšili priestor, pokiaľ to teda naše auto umožňuje. Ideálnym riešením je spoľahnúť sa na strešné nosiče, systém, ktorý je rovnako jednoduchý ako efektívny a ktorý nám umožní prepravovať na streche nášho auta prakticky čokoľvek. Pozor!! Ak je vaše auto kabriolet, tento článok nie je pre vás vhodný: pre tento systém potrebujete pevnú strechu.

Sú to oceľové alebo hliníkové tyče potiahnuté plastovou alebo smaltovanou farbou, ktoré možno použiť na strechu akéhokoľvek vozidla.

Čo sú to strešné nosiče?

Už názov by nám mal dať niečo tušiť, ale pre názornosť si pojem aj tak popíšeme. Sú to oceľové alebo hliníkové tyče potiahnuté plastovou alebo smaltovanou farbou, ktoré možno použiť na strechu akéhokoľvek vozidla. Strešné nosiče sa používajú, ako už z názvu vyplýva, na prenášanie všetkého alebo takmer všetkého, a to tak, že sa jednoducho naloží a upevní na ne.

Ich účelom je zvýšiť nosnosť vozidla vytvorením ďalšieho kufra na vonkajšej strane vozidla. Samozrejme, pri kúpe si budeme musieť správne vybrať a byť pri montáži a nakladaní precízni, aby sme sa nedopustili priestupkov na cestách a neohrozili bezpečnosť jazdy.

Montáž strešných nosičov je neuveriteľne jednoduchá: jediné, čo musíme vziať do úvahy, je, že naše vozidlo je vybavené upevňovacími systémami, ako sú lyžiny alebo špeciálne upevňovacie body. Ak má vozidlo madlá, budeme môcť svoj nákup nasmerovať na univerzálne strešné nosiče, zatiaľ čo ak máme len upevňovacie body, je vhodnejšie vziať si špecifické strešné nosiče pre daný model vozidla.

Strešné nosiče sa používajú, ako už z názvu vyplýva, na prenášanie všetkého alebo takmer všetkého, a to tak, že sa jednoducho naloží a upevní na ne.

Čo treba zvážiť pred kúpou strešných nosičov

V prvom rade by sme mali zvážiť, čo máme na prepravu a ako ich využijeme. V skutočnosti budeme potrebovať rôzne príslušenstvo a nástavce, ak chceme prevážať batožinu, bicykle alebo lyže či klasickú odkladaciu schránku. Na trhu existuje mnoho alternatív, špecifických pre náklad aj pre typ vozidla, na ktorom budú strešné nosiče namontované. Štandardné rozmery tohto systému sa pohybujú od približne 110 cm do 220 cm dĺžky s hrúbkou 2/3 mm.

Nejde teda o systém, ktorý by sám o sebe zvyšoval hmotnosť, ale vzhľadom na hrúbku si budeme musieť vybrať správny model na základe záťaže, ktorú sa rozhodneme prepravovať, aby sme sa vyhli deformáciám.

Každý systém strešných nosičov je vybavený systémom hákov, ktoré sa pripevnia k lyžinám alebo ku kotviacim bodom na našej streche.

Ako sa používajú strešné nosiče?

Každý systém strešných nosičov je vybavený systémom hákov, ktoré sa pripevnia k lyžinám alebo ku kotviacim bodom na našej streche. Batožina sa potom musí naložiť symetricky tak, aby sa hmotnosť rozložila rovnomerne na obe tyče. V tomto momente nám zostane už len priviazať batožinu špeciálnymi úchytmi a namontovať masku proti krádeži, špeciálny bezpečnostný systém, ktorý zakryje a zablokuje úchytky strešných tyčí, čím sťaží, ak nie znemožní krádež našej batožiny.

Čo musíme zvážiť pred kúpou

Strešné nosiče sú mimoriadne pohodlné na používanie, ale musíme zvážiť niekoľko samozrejmých vecí, ktoré sa často prehliadajú.

Prvá vec: často máme tendenciu nastupovať s batožinou naloženou na strešných tyčiach. V takom prípade bude dobré skontrolovať výšku a rýchlosť parkovania v uzavretých priestoroch. Verte či nie, deformácia tyčí alebo poškodenie strechy pochádzajú z epizód tohto typu, ktoré sú častejšie, než sa zrejme predpokladá.

A ak sa chceme orientovať na kúpu univerzálneho modelu, musíme si byť istí, že veľkosť strešných tyčí nepresahuje veľkosť strechy. Táto vec by nebola v súlade a ani bezpečná pre tých, ktorí šoférujú, a pre tých, ktorí sú na ceste s nami.

Je samozrejmé, že výhody tohto systému sú obrovské, a to tak z hľadiska priestoru, ako aj komfortu cestovania.

Podobné príspevky: