Husqvarna je účtovaná ako ďalší vývoj v reťazových pílach

Share

Štartovacie plynové reťazové píly môžu byť niekedy náročným a frustrujúcim procesom a to je len jedným z dôvodov, prečo si mnohí ľudia vyberajú elektrickú pílu. Vďaka systému Smart Start od spoločnosti Husqvarna je však štartovanie systému 445 relatívne bezproblémové. Systém Smart Start má okrem zníženia odporu štartovacej šnúry až o 40% aj dekompresný ventil, ktorý znižuje tlak vo valci, ktorý uľahčuje štartovanie. Ak chcete štartovať za studena, musíte jednoducho zaistiť, aby bola brzda zapnutá, stlačiť dekompresný ventil, vytiahnuť a zdvihnúť sýtič, stlačiť žiarovku palivovej nádrže približne šesťkrát a ťahať za kábel, až kým sa píla nerozbehne.

Možno však zistíte, že pri pravidelnom strihaní kmeňov, ktoré presahujú 15 palcov, je píla trochu slabá s motorom a je možné, že však prejdete viac guľatinou a reťazí, ako čo chcete!

Sýtič sa potom môže otočiť späť do vypnutej polohy. Výrobca poskytuje pokyny na spustenie píly v studených aj teplých podmienkach a mali by ste ich dôsledne dodržiavať. Používatelia navrhli, aby píla dobre štartovala aj pri teplotách pod nulou, čo je dobrá správa, ak žijete v chladnom podnebí.

Manipulácia s pílou Husqvarna 445 nebude pre väčšinu ľudí problémom, a to vďaka svojmu ľahkému dizajnu. Aj keď je ťažšia ako priemerná elektrická píla, v porovnaní s inými strojmi poháňanými plynom pracuje celkom dobre. To by malo znížiť únavu a umožniť používateľom sekať dlhšie.

Ďalšou vlastnosťou tejto píly je zníženie vibrácií. Jedna zo skvelých vecí na pílkach Husqvarna je, že sú navrhnuté s množstvom tlmičov vibrácií na zníženie vibrácií na rukovätiach. V modeli Husqvarna 445 sa meria vibrácie na prednej rukoväti v polohe 3.1 m/s2 a na zadnú rukoväť 4.9 m/s2. Čo sa týka elektrického náradia, hodnota spod 5 m/s môže byť považovaná za nízku, čo znamená, že odporúčaný čas, ktorý ju môžete použivať, je zvýšený.

V tomto prípade by ste mali byť schopní používať pílu nepretržite dve hodiny z ôsmich hodinách bez porušenia bezpečnostných odporúčaní. Je zrejmé, že bezpečné používanie závisí od ďalších faktorov, ako je stav tela a teplota a použitie rukavíc vám poskytne ďalšiu ochranu.

Pri použití, 445 generuje hluk od 103 decibelov pri uchu operátora. To je typické pre plynovú pílu a sa odporúča použitie prostriedkov pre ochranu sluchu tam, kde je hladina hluku viac ako 90 decibelov.

Podobné príspevky: