Najlepšie dôvody na registráciu názvu domény ASAP

Share

Udržiavanie silnej a stabilnej online prezentácie je pre podniky všetkých veľkostí nevyhnutnosťou bez ohľadu na to, aké služby alebo produkty ponúkajú. Zároveň je to aj ideálna príležitosť na zlepšenie vašej osobnej identity online. Jedným z prvých krokov, ktoré musíte urobiť pri vytváraní svojho online portfólia, je registrácia názvu domény. Pomôže vám to získať lepšiu expozíciu, pretože to zabezpečí, že ľudia nájdu váš webový obsah rýchlejšie a jednoduchšie.  

Jedným z prvých krokov, ktoré musíte urobiť pri vytváraní svojho online portfólia, je registrácia názvu domény.

Tu sú hlavné dôvody, prečo je registrácia domény niečo, čo musíte urobiť čo najskôr:

Dostupnosť

Okamžitá registrácia preferovaného názvu domény je vždy múdrym krokom vzhľadom na rýchlo klesajúcu dostupnosť. Denne sa registrujú tisíce názvov domén. To znamená, že čakanie na registráciu konkrétnej relevantnej domény môže viesť k sklamaniu, keď vás predbehne iná firma. Platnosť domény vyprší po určitom čase. Pôvodný vlastník však musí najprv odmietnuť jej predĺženie, až potom sa opäť sprístupní verejnosti.

Prečítajte si nasledujúci článok: Tipy na čistenie kaziet HP Tips

Atramentové kazety sú neoddeliteľnou súčasťou tlačiarne a ich čistota je veľmi dôležitá na zachovanie čo najlepšej kvality tlače. Najmä majitelia kaziet HP si všimli, že po určitom čase sa kvalita tlače ich dokumentov a fotografií začne zhoršovať. 

Presmerovanie domény

Registrácia názvu domény je ešte dôležitejšia, ak nemáte vlastný blog alebo webovú stránku. Pomocou presmerovania domény je možné nastaviť názov domény tak, aby boli návštevníci presmerovaní na iné online webové stránky. Môžete si napríklad zaregistrovať doménu „registerdomain.com“ a potom ju nastaviť tak, aby návštevníkov presmerovala na vašu stránku na Instagrame alebo Facebooku. Umožní vám to pridať zapamätateľnú a jednoduchú adresu URL na vaše stránky sociálnych médií a zároveň vám to umožní ľahko nájsť online prítomnosť a jedinečné e-mailové adresy.

E-mailové adresy

Registráciou názvu domény získate aj neobmedzený počet prispôsobených e-mailových adries.  Názov domény je časť e-mailovej adresy nasledujúca za symbolom „@“. Pred symbolom „@“ si potom môžete vybrať čokoľvek, aby bol váš e-mail špecifický, osobný alebo zapamätateľný. Napríklad registrácia názvu domény „registerdomain.com“ vám umožní používať e-mailové adresy ako „whatever@registerdomain.com“, „mail@registerdomain.com“ alebo „smith@registerdomain.com“.

Zapamätateľný názov domény

Najlepší spôsob, ako si byť istý, že ľudia nájdu vašu online prezentáciu, je vybrať si vhodný názov domény alebo tzv. URL. Ak sa rozhodnete pre názov domény, ktorý súvisí s obsahom vašej stránky alebo s vami samými, vaša online prítomnosť bude dôveryhodnejšia a zapamätateľnejšia. Zvýši sa tým aj počet vašich návštevníkov, pretože sa im uľahčí nájsť vás spomedzi tisícov webových stránok na internete.

Propagácia produktu alebo podniku

Od produktov a podnikov sa vždy očakáva, že budú prítomné online, a jedným zo spôsobov, ako začať propagáciu a marketing online, je zaregistrovať názov domény relevantný pre vašu ponuku. Pomocou subdomén môžete vytvoriť špecifické stránky pre produkty na názve domény vašej spoločnosti. To môže tiež výrazne zvýšiť vaše umiestnenie vo vyhľadávačoch

Toto sú len niektoré z najlepších dôvodov, prečo si musíte zaregistrovať názov domény v čo najkratšom čase.

cPanel je takmer 20 rokov špičkovou webhostingovou platformou v tomto odbore

Prečítajte si aj ďalší článok: Prečo potrebujete cPanel

cPanel je lídrom v odbore a zlatým štandardom, čo sa týka softvéru na správu webhostingu. Väčšina spotrebiteľov dokonca požiada o ich služby, keď hľadajú správneho poskytovateľa webhostingu pre svoje stránky. 

Podobné príspevky: