Prečo potrebujete cPanel

Share

cPanel je lídrom v odbore a zlatým štandardom, čo sa týka softvéru na správu webhostingu. Väčšina spotrebiteľov dokonca požiada o ich služby, keď hľadajú správneho poskytovateľa webhostingu pre svoje stránky. Skutočnosťou však zostáva, že veľa z nich vlastne nevie alebo nechápe, o čo ide a nevidia dôvod, prečo vôbec webhosting potrebujú. Niektorí ľudia predpokladajú, že cPanel je forma webhostingovej služby rovnako ako Virtual Private Server alebo VPS.

cPanel – čo je to za službu?

cPanel je druh ovládacieho panela pre web, ktorý sa používa na správu všetkých vašich účtov služieb pre webhosting. Dostane tak potrebný prístup k nástrojom na úspešné vytváranie, kontrolu a správu svojich webových stránok pomocou svojho obľúbeného webového prehliadača.

cPanel
cPanel na správu vášho webhostingu

Softvér, ktorý umožňuje vytvárať účty FTP, nastavovať e-mailové účty, vytvárať subdomény i domény, nastavovať siete CDN a vykonávať všetky ostatné úkony, ktoré sú potrebné pre úspešné a bezproblémové fungovanie vašich webových stránok.

cPanel je v najjednoduchšom slova zmysle zmysle praktický nástroj, ktorý budete potrebovať, aby ste zaručili, že budete mať čo najlepší úspech s webhostingom. Inými slovami, bez cPanel bude ťažké a stresujúce spravovať a prevádzkovať webovú stránku.

Dôležitosť cPanel

Dajme tomu že máte základnú predstavu o tom,  čo je cPanel, ďalšie obavy, ktoré máte, môžu spočínať v tom, prečo ho potrebujete a prečo nemôžete na správu svojich webových stránok používať iné formy webových ovládacích panelov.

Video: Naučte sa cPanel za 14 minút

Odpoveď na túto otázku je v skutočnosti jednoduchá. cPanel potrebujete hlavne preto, pretože je to najlepší typ webového ovládacieho panela, aký na trhu nájdete. Nenájdete žiadnu inú formu softvéru na správu webhostingu, ktorá by sa priblížila funkčnosti a vlastnostiam, ktoré ponúka zrovna cPanel.

Pre lepšie pochopenie tejto koncepcie sú nižšie uvedené hlavné dôvody, prečo je cPanel považovaný za najlepší softvér na správu webhostingu, ktorý je momentálne na trhu k dispozícii.

Rýchlo a ľahko sa inštaluje

cPanel, a jeho vývojári ubezpečujú, že všetci používatelia sú schopný si nainštalovať tento softvér a nahrávať doplnky, súbory a ďalšie aplikácie, ktoré patria k softvéru, vrátane tých používateľov, ktorí nemajú zrovna technické nadanie či školenie.

Hlavný panel cPanel je veľmi príjemný na používanie a zabudované výukové programy a podrobné informácie sú ľahko prístupné pre všetkých.

Ľahkosť používania

cPanel využíva jednoduché a prehľadné rozhranie, s ktorým sa ľahko pracuje. Všetci používatelia, od skúsených až po začínajúcich, budú spokojní s ľahkosťou vykonávania úloh na webe pomocou rozhrania cPanel.

Prerozdeľovanie priestorových stránok, správa Cron úloh, vytváranie databáz a úprava webových stránok sa dajú vykonať do pár minút. Všetky úlohy, ktoré potrebujete, môžete vykonať jediným kliknutím myši. Veľmi jednoduché a elegantné používanie, ktoré zvládne ktokoľvek v krátkom čase.

Vďaka týmto výhodám je ľahké pochopiť, prečo je cPanel najlepšou voľbou, pokiaľ ide o softvér na správu webhostingu.

Podobné príspevky: