Riešenia na zvýšenie batožinovej kapacity vozidla

Share

Tieto strešné systémy sa dodávajú so štyrmi pevnými bodmi inštalovanými z výroby. K týmto bodom sa pripevňujú univerzálne strešné tyče na autá. Tieto body často zakrývajú čiapky alebo plášte proti poveternostným vplyvom. Strešné nosiče majú priečne nosiče, ktoré sa pripevňujú k týmto pevným bodom.

Žľabové systémy

Tento štýl strechy sa vyznačuje žľabom, ktorý vedie pozdĺž okraja strechy. Tento typ sa najčastejšie vyskytuje na vozidlách, ako sú napríklad džípy. Tieto systémy si vyžadujú univerzálne strešné tyče pre vozidlá vybavené jedinečnými pätkami, ktoré blokujú posun žľabu a upevňujú sa na ne. Tento štýl strešného systému je zastaraný a v moderných vozidlách sa často nevyskytuje.

Díky střešnímu boxu můžete využít vnitřní prostor vozu efektivněji a poskytnout více pohodlí pro pasažéry.

Zvýšené koľajnice

Tieto vozidlá sa dodávajú s predinštalovanými strešnými nosičmi, ktoré fungujú ako samotné strešné nosiče. Priečniky s jedinečnými pätkami, ktoré sa priskrutkujú do týchto vyvýšených koľajníc. Dokonalým príkladom je ďalší strešný nosič Jeep, tentoraz pre Jeep Grand Cherokee.

Kapacita strechy a univerzálne strešné tyče

Nosnosť vozidla je kľúčovou vlastnosťou, ktorú treba zvážiť. V príručke k vozidlu je uvedená nosnosť a univerzálne strešné tyče na auto jej musia zodpovedať. Ak nemáte príručku, vždy môžete zavolať predajcovi a získať informácie alebo ich vyhľadať na internete. Je nevyhnutné vziať to do úvahy, pretože preťaženie vozidla vám môže spôsobiť zaplatenie vysokej pokuty, ale tiež zvyšuje riziko nehody.

Kľúčové je pochopenie dynamickej nosnosti, t. j. zaťaženia, ktoré môže vaše vozidlo niesť na streche počas jazdy po ceste. Schopnosť každého vozidla je iná, preto je nevyhnutné zistiť dynamickú kapacitu vášho vozidla. Aj keď sa do strešného boxu zmestí väčšia nosnosť, neznamená to, že by ste mali prekročiť predpísaný hmotnostný limit.

Podobné príspevky: