Tipy z Hurghady do Luxoru – Tipy na jednodňový výlet

Share


Prehliadka historického mesta Luxor z Hurghady je splneným snom mnohých dovolenkárov ubytovaných v hoteloch pri Červenom mori. Cesta z Hurghady do Luxoru je dlhá približne 290 kilometrov a trvá približne 3 hodiny. Tu je 10 praktických tipov, ktoré vám pomôžu čo najlepšie využiť Výlety do Hurghady a Luxoru:

 1. Základné veci na balenie: Pri príprave na cestu do Luxoru zvážte, či si nezabaliť základné veci, ako sú opaľovací krém, slnečné okuliare, klobúk alebo šatka na ochranu pred slnkom a vreckovky pre väčšie pohodlie.
 2. Raňajky na cestu: Na recepcii hotela si objednajte raňajkový balíček a vezmite si ho so sebou. Výdatné raňajky udávajú tón vášmu dobrodružstvu.
 3. Dôležitá je mena: Vezmite si so sebou hotovosť, najlepšie v eurominciach alebo egyptských librách. Kreditné karty sú síce bežne akceptované, ale mať po ruke hotovosť môže byť užitočné na drobné výdavky a prepitné.
 4. Zachytávanie spomienok: Nezabudnite si fotoaparát a telefón, aby ste mohli zachytiť úchvatné pamiatky a zážitky v Luxore. Tieto spomienky si budete chcieť uchovať.
 5. Zostaňte hydratovaní: V spaľujúcich letných horúčavách je veľmi dôležité zostať hydratovaný. Naplánujte si, že počas dňa vypijete dva až tri litre vody, aby ste sa vyhli dehydratácii.
 6. Zážitok na rieke Níl: Zvážte výlet po rieke Níl, buď plachetnicou, alebo motorovým člnom. Je to fantastická príležitosť ponoriť sa do biblickej krajiny a relaxovať na pokojných vodách.
 7. Oblečte sa pohodlne: Na denné aktivity si oblečte ľahké a priedušné bavlnené oblečenie. Ak sa chystáte na návštevu v zimných mesiacoch, pripravte si bundu a dlhé nohavice na chladnejšie večery.
Prehliadka historického mesta Luxor z Hurghady je splneným snom mnohých dovolenkárov ubytovaných v hoteloch pri Červenom mori.

Vďaka týmto praktickým tipom si môžete z jednodňového výletu z Hurghady do Luxoru urobiť nezabudnuteľný zážitok plný histórie, kultúry a nádherných scenérií. Užite si dobrodružstvo v Luxore, jednej z najpozoruhodnejších destinácií Egypta.

Pamiatky v Luxore, Egypt – tipy na výlet z Hurghady do Luxoru

Luxor, často označovaný za najväčšie múzeum pod holým nebom na svete, sa môže pochváliť pokladnicou historických divov. Nachádza sa tu viac ako tretina všetkých starožitností na svete a je to mesto palácov a faraónov. V tomto článku vám predstavíme pozoruhodné atrakcie v egyptskom Luxore a poskytneme vám cenné tipy na cestu z Hurghady do Luxoru.

Prehliadka ikonických pamiatok Luxoru

 1. Chrám Karnak: Chrám Karnak je kolosálny komplex zasvätený bohu Amon-Ra a je svedectvom staroegyptskej architektúry a náboženskej oddanosti.
 2. Luxorský chrám: Tento chrám je majestátnym symbolom starovekých Téb a pre svoju majestátnosť a historický význam ho musíte navštíviť.
 3. Hatšepsutin chrám: Chrám sv: Chrám Hatšepsut: Chrám Hatšepsut, ktorý vzbudzuje úctu a je vytesaný do skaly, je svedectvom pozoruhodných úspechov jednej z mála egyptských faraónok.
 4. Memnonove kolosy: Tieto mohutné sochy faraóna Amenhotepa III. sú nielen pôsobivé, ale aj opradené mýtmi a tajomstvom.
 5. Údolie kráľov: Toto údolie je domovom hrobiek mnohých faraónov vrátane slávneho Tutanchamóna a ponúka pohľad na staroveké egyptské pohrebné tradície.
 6. Údolie kráľovien: Toto údolie sa pýši zložitými hrobkami zdobenými úžasnými umeleckými dielami.
 7. Údolie šľachticov: Toto údolie, ktoré je menej navštevovaným klenotom, obsahuje hrobky vysokopostavených úradníkov a šľachticov a poskytuje jedinečný pohľad na staroegyptskú spoločnosť.
 8. Chrám Madinat Habu: Tento dobre zachovaný chrámový komplex ponúka pohľad na veľkoleposť vlády Ramzesa III.
 9. Hrobky robotníkov v Deir El-Medine: Tieto hrobky vrhajú svetlo na život remeselníkov a majstrov, ktorí stavali kráľovské hrobky v Údolí kráľov.

Najlepšie výlety z Hurghady do Luxoru

Ak chcete naplno preskúmať poklady Luxoru, zvážte tieto výlety z Hurghady:

 • Výlet do Údolia kráľov: Preskúmajte hrobky faraónov a Amonov chrám v Údolí kráľov.
 • Dvojdňový výlet do Luxoru: Predĺžte si návštevu Luxoru a komplexne preskúmajte jeho zázraky.
 • Celodenný výlet do Dendery a Abydosu: Navštívte ohromujúce chrámy Dendera a Abydos, ktoré sú známe zachovalým starovekým umením.
 • Celodenný výlet do Luxoru z El Gouny: Vydajte sa na výlet do Luxoru: objavte hlavné atrakcie Luxoru vrátane chrámu v Karnaku a Údolia kráľov.
 • Celodenný výlet z Makadi do Luxoru: Chrám Hatšepsut: Preskúmajte ikonické miesta Luxoru vrátane Hatšepsutinho chrámu.
 • Celodenný zájazd do Luxoru zo Safagy: Ponorte sa do bohatej histórie Luxoru, od chrámu v Karnaku až po Údolie kráľov.

Či už sa rozhodnete pre jednodňový výlet alebo dlhšie dobrodružstvo, Luxor sľubuje, že vás uchváti svojimi starovekými divmi a bohatou históriou. Využite svoju návštevu naplno tým, že preskúmate tieto ikonické miesta a zažijete čaro Luxoru.

Podobné príspevky: