Typy plánov webhostingu, ktoré by ste mali vedieť

Share

Webový hostiteľ ponúka serverovú infraštruktúru a technológiu, na ktorej by boli umiestnené vaše webové stránky a všetky údaje a súbory.  Budete mať úplnú kontrolu nad obsahom webových stránok.  Servery, na ktorých sa nachádza, však môžu ovplyvniť výkonnosť vašich webových stránok. 

To je dôvod, prečo by ste mali vedieť, že iba s určitými druhmi webhostingu budete mať možnosť ovládať svoje nastavenia alebo konfiguráciu servera.  Musíte tiež vziať na vedomie, že existujú rôzne typy plánov webhostingu a nie všetky sú vhodné pre vaše potreby.

Zdieľaný webhosting 

Je ideálny pre blogy s nízkou prevádzkou a webové stránky pre začiatočníkov.  Každá webová stránka, ktorá existuje, si vyžaduje pobyt na ľubovoľnom serveri, bez ohľadu na to, či je to váš vlastný web alebo ho vlastní určitá spoločnosť ktorá prevádzkuje web.

Typy plánov webhostingu

Toto je dané.  Čo sa však nedá, je to, čo sa ešte nachádza na tomto serveri s vašimi vlastnými webovými stránkami.  Zdieľaný webhosting je obľúbený a lacný.  Ako obchodné stupnice, mali by ste zvážiť robustné riešenie hostingu. 

Cloud Web Hosting

Je to trochu podobné zdieľanému webhostingu, kde niekoľko domén môže zdieľať priestor na rovnakých serveroch s niektorými webovými stránkami.

Vďaka tomu bude cloudový webový hosting efektívne využívať tento druh zdieľaného prostredia v porovnaní so zdieľaným webovým hostingom.  Ale prichádza s vysokou cenou aby sa prispôsobil, ale to sa dá očakávať. 

VPS Web Hosting 

Je ideálny pre webové stránky elektronického obchodu a veľké podniky.  VPS alebo virtuálne súkromné servery sú ďalším krokom, pokiaľ ide o hosting webových stránok.  Pre zákazníkov, ktorí sa zaoberajú výkonom, bezpečnosťou a ich konfiguráciou servera, je hosting VPS vynikajúcou voľbou, pretože vám poskytuje lepší prístup a kontrolu pre každý z nich.  Keďže získavate súkromný server a dedikovaný server, znamená to, že by ste mali mať určitý stupeň technickej spôsobilosti na zvládnutie správy súkromného priestoru na serveri, ktorý vám pridelil hostiteľ vašej webovej stránky.

Celkovo vzaté, webový hosting VPS vám poskytuje väčšiu kontrolu a jedinečnú IP adresu.  Získate tiež väčšiu časť zdrojov servera. 

Dedikovaný serverový hosting 

Pre ľudí, ktorým sa nepáči žiadna webová stránka, ktorá sa nachádza na rovnakom serveri ako vaša webová stránka, alebo ak potrebujete plnú moc celého servera, aby ste podporili svoju webovú stránku, je najlepšou voľbou vyhradený serverový hosting.  V porovnaní s hostingom VPS, ktorý vydeľuje vyčlenené časti servera pre vaše webové stránky, získate všetko s vyhradeným serverovým hostingom.

Dedikovaný serverový hosting je ideálny pre podnikové webové stránky, ktoré sa zaoberajú bezpečnosťou a ochranou súkromia.  Je tiež ideálny pre webové stránky elektronického obchodu s veľkým inventárom a pre tie, ktoré majú radi schopnosť udržať backend celého servera a nastavenia a konfiguráciu svojho servera.

Spravovaný webhosting 

Spravované webhostingové služby sú častejšie spojené s hostingom vyhradených serverov.  Nie všetci vývojári, podniky alebo agentúry, ktoré pre svoje webové stránky požadujú dedikované servery, by chceli, aby sa s touto technológiou nevyhovovalo.  Spravovaný webhosting v zásade kladie bremeno správy backendu na expertov, nie na vlastníkov alebo vývojárov webových stránok.  Ak máte radi robustný webhostingový plán, ale napriek tomu nie ste schopní alebo sa vám nepáči zodpovednosť za správu backendu, spravovaná webhostingová služba je dobrá voľba. 

Podobné príspevky: